Тип уроку:
формування умінь і
навичок
Урок – змагання
Навчання грамоти
(читання)
Тема: Закріплення
звукових значень букв
«ге», «ґе»
Мета: закріпити
літературну вимову звуків
[г], [ґ], вчити
вірно вимовляти слова
з цими буквами, будувати речення,
тлумачити значення нових
слів; розвивати навички читання
текстів; удосконалювати вміння
робити звуко-буквенний аналіз
слів; вміння аналізувати,
порівнювати, зіставляти; виховувати
доброзичливість,
працьовитість, інтерес до
навчання, взаємоповагу, колективізм.
Обладнання:
каса букв, розрізна
азбука, таблиці.
Хід уроку
І. Організація
класу
Дзвоник
всім нам дав
наказ
До уроку
швидше в клас,
Тож і
ми часу не
гаєм,
Наш урок
розпочинаєм.
Сіли рівно
всі, будь ласка,
Бо прийшла
у гості казка
ІІ. Повідомлення теми,
цілей і завдань
уроку
–
Сьогодні ми
закріпимо правильну вимову
звуків [г], [ґ], читатимемо слова
з буквами «ге», «ґе»,
будуватимемо речення, удосконалимо
вміння робити звуко-буквенний аналіз.
А щоб цікавіше
було -позмагаємось. (Поділ на
команди)
Правила змагання
На кожне
завдання виходять по
одному учаснику з
кожної команди, за
правильне виконання завдання – 1 бал.
ІІІ. Актуалізація і корекція
опорних знань, умінь
і навичок
1.
Мовна розминка
(Поставити межі слів,
читаємо скоромовки різними
темпами)
(Перша команда) (Друга
команда)
Дві/ґави/зранку/гасали/по/ґанку. Ґава/ґаву/запитала
Ґави/просили/на/ґанку/сніданку «ти/на/ґанок/не/літала?»
2.
Дихальні вправи
«Вдих – видих», «Вітерець».
3.
Гра «Віднови слово»
Перша команда вставляє
пропущені букви замість
крапок.
Ґа.а, .анок, Бо.дан,
а.рус, .рались, ґ.унт,
.едзь, ґ.дзик, дзи.а,
.ала.ан
Друга команда розшифровує прислів’я
в «чарівних кільцях»... (Викачати з сервера)
|